mapa serveru
Převodník měn
eBanka


Pojištění

 

Pojištění Emailem:

Objednávku pojištění můžete zaslat emailem, (uveďte prosím celé jméno a datum narození). Pokud objednáváte pojištění zároveň s ubytováním, objednávku pojištění uveďte prosím, do poznámek v přihlášce.
Pojištění UNIQA

 

Pojištění Online:

Objednávku pojištění si můžete vytvořit sami Online vybráním pojištění o které máte zájem.
KOOPERATIVA   Právní ochrana na cestu a pobyt  
 


Zdravotní pojištění pro cestu do EU

V členských státech Evropské unie má každý občan ČR od 1. května nárok na zdravotní péči za stejných podmínek jako místní pojištění občané. To ale také znamená, že musíme platit spoluúčast jako místní pojištěnci a musíme čerpat zdravotní péči pouze v zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. V zemích EU máme nárok na nutnou a neodkladnou zdravotní péči, která se nedá odsunout do doby po našem návratu zpět do ČR. Je ale třeba mít s sebou formulář E111 vystavený českou zdravotní pojišťovnou. To však platí jen ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů, v ostatních si ji budeme muset většinou zaplatit sami. Může se stát, že lékař bude po vás za poskytnutí nutné a neodkladné zdravotní péče chtít zaplatit v hotovosti (např. ve Francii, Belgii a Lucembursku je to nutné vždycky). Pokud k tomu dojde, nezapomeňte si vyžádat doklad o zaplacení - ten je důležitý k tomu, abyste mohli požádat o vrácení peněz místní zdravotní pojišťovnu nebo po návratu českou zdravotní pojišťovnu. Pokud se chcete vyhnout nákladům za případnou spoluúčast (finanční spoluúčast v Itálii: lékařské ošetření až 36,15 EUR, léky 100%) a nákladům za event. převoz do ČR, sjednejte si cestovní komerční pojištění. Jestli užíváte pravidelně nějaké léky, při cestě do zahraničí si je vezměte s sebou.
Potřeba nutné lékařské péče může být pro nás akutní během několika málo minut. Dopravní nehody jsou dílem okamžiku, nemusí ani vzniknout naší vinou. Ještě před odjezdem si vždy přečteme pojistné podmínky a smluvní ujednání, abychom věděli, kdy přesně začíná připojištění platit, kdy končí, co vše se rozumí pojistnou událostí, jaké jsou výluky plnění, jaké jsou naše povinnosti a jaké doklady máme požadovat a uschovávat v případě poskytování zdravotní péče v zahraničním zdravotnickém zařízení. Není třeba mít u sebe v zahraničí pojistnou smlouvu, ale na druhé straně nesmíme zapomenout identifikační kartu. Při problémech se nebojme volat asistenční službu, navíc je dobré vždy nahlásit telefonní číslo, na kterém jsme k zastižení při zpětném telefonování.reklama